Історія Понінківської гімназії
Про утворення школи в Майдан-Волянську вперше згадує дослідник Микола Теодорович в своїй праці «Историко-Статастическоє описаниє церквей и приходов Волынской губернии». Він пише про Майдан-Волянську школу: «Церковно-приходская школа существуєт с 1878 года в общественном доме, с жалованием учителя 10 рублей в учебный месяц; учеников 20 мужского пола». Такою була школа до 1917. Після подій 1917 року школу було перетворено на двокласну, в якій крім хлопчиків навчались і дівчатка. В середині 20-х років школу було переведено на 4-річний термін навчання, якою вона була до 1935 року.
Точно відомо, що директором школи в 1932 році став Сірий Іван Васильович, який пізніше був репресований.
У 1935 Майдан-Волянську школу реорганізовано в семирічну, якою вона була до початку війни в 1941 році.
У 1946 в школі працювало 4 класи, трохи пізніше було повернуто довоєнний статус семирічки, а у 60-ті роки стає Майдан-Волянською восьмирічною школою.
На початку 1970-х рр.. до Майдан-Волянської школи приєднуються початкові класи школи с. Липівка, с.Лодзянівка і Сільської Понінки. У зв’язку з цим виникає потреба у розбудові школи, тому добудовуються 5 класних кімнат, їдальня, учительська. У 1972 році в школі навчалося 322 учні.
У 1979 Майдан-Волянську школу було перейменовано в Понінківську восьмирічну школу. У 1993 школа стала дев’ятирічною і називалась Понінківська ЗОШ І-ІІ ступенів. Тоді ж школа знову була перебудована. До колишнього одноповерхового будинку священника було добудовано другий і третій поверх. Школа набула сучасного вигляду.
В різні роки директорами школи були:
- Сірий Іван Васильович
- Микитюк Тимофій Степанович
- Государський Борис Станіславович
- Назаров Іван Сергійович
- Вербенець Валентина Андріївна
- Черташ Євген Володимирович
- Левчинський Микола Іванович